MISTROVSTVÍ EVROPY TEAMGYM PORTUGALSKO 2021

V týdnu od 1.- 4.12.2021 proběhlo ME v TeamGymu v Portugalsku.
Česká republika  měla zastoupení jak v juniorské kategorii, tak v seniorské kategorii. V obou případech se jednalo o ženský tým.
Reprezentace ČR je složena z dívek z celé ČR, které byly vybrány a které se účastnily reprezentačních kempů.
Celý závod je rozdělen na kvalifikaci a finále. Do finále postoupí z každé kategorie 6 nejlepších družstev.

Juniorky  začínaly svůj závod akrobacií, kde se jim podařilo získat rovnou druhou nejvyšší známku za provedení, hned za jednoznačně nejlepším švédským týmem.
Poté následovala trampolína, kterou opět zvládly bez větších chyb a zaznamenaly tak veliký úspěch v podobě všechodvičených řad/skoků bez pádu!
Závod zakončily povedenou pohybovou skladbou a v celkovém součtu získaly 45.750 bodů, což je skoro o 3 body více než na minulém ME. Úspěch je o to větší zejména proto, že se pro více než polovinu závodnic jednalo o první Mistrovství Evropy v jejich kariéře a i přes nelehké tréninkové podmínky v době pandemie dokázaly podat tak skvělý výkon.
Tímto výkonem se děvčata kvalifikovala do finále, kde obsadily krásné 5.místo.
V juniorském výběru je i naše členka Martina Pluháčková.  Jsme pyšní, že Martinka je/byla součástí reprezentace, všechny řady  zvládla bez pádu.
Marťo Pluháčková, děkujeme.

Mezi seniorskými týmy se představilo i naše družtvo žen, jejich výkon tentokrát na finále nestačil a holky nakonec skončily v těsném závěsu za  týmem Rakouska, se kterým do poslední chvíle bojovaly.
Po prvních dvou disciplínách (trampolíně a pohybové skladbě), které zacvičily poměrně dobře, se na akrobacii bohužel nevyvarovaly některých chyb a tak v celkovém výsledku obsadily 7.místo.
I tak jim patří dík, že se popraly s nelehkou situací způsobenou zdravotními komplikacemi či zraněními v posledních týdnech přípravy i během ME a nakonec celý závod zvládly!

Záznam závodů můžete najít zde:
Kvalifikace Juniorky – akrobacie
Kvalifikace Juniorky – trampolína
Kvalifikace Juniorky – pohybová skladba
Kvalifikace Seniorky – trampolína
Kvalifikace Seniorky – pohybová skladba
Kvalifikace Seniorky – akrobacie

Finále Juniorky – pohybová skladba
Finále Juniorky – akrobacie
Finále Juniorky – trampolína