TeamGym

TeamGym

Gymnastická soutěž TeamGym (dříve Euroteam) vznikla na půdě Evropské gymnastické federace UEG v roce 1994. Pochází ze Skandinávie, kde má již dlouholetou tradici. V roce 2003 se z původního názvu Euroteam přešlo k výstižnějšímu pojmenování TeamGym. Cílem bylo rozšířit sport na celosvětovou úroveň a názvem vyjádřit, že jde o týmový gymnastický sport.
TeamGym je určen pro družstva mužů, žen a smíšená (stejný počet žen a mužů). Každý tým je složen z 6 – 12 členů, kteří soutěží v těchto disciplínách:

Pohybová skladba – všichni členové družstva se představí v tanečně gymnastickém vystoupení za doprovodu hudby

Akrobacie – 6 závodníků předvede 3 akrobatické řady v rychlém sledu za sebou

Trampolína – 6 závodníků předvede 3 řady z malé trampolíny v rychlém sledu za sebou

Všechny tři disciplíny se cvičí s hudebním doprovodem, celá soutěž má velice rychlý spád, a proto si získala velkou oblibu u sportovců a diváků.

Nejvyšší soutěží je mistrovství Evropy, které je pořádáno ve dvouletých cyklech. První mistrovství se uskutečnilo v roce 1996 ve finském Jyväskylä. Od tohoto roku je zde Česká republika pravidelně zastoupena a v roce 1998 dosáhla dvě česká družstva na stupně vítězů.
Od roku 2014 je oficiálně vytvořený reprezentační tým, který je složen z nejlepších gymnastů a gymnastek České republiky.

KSG Moravská Slavia Brno se od roku 1996 účastní všech soutěží TeamGym. V seniorské i juniorské kategorii je již několikanásobným držitelem titulu Mistr České republiky a byl pravidelným účastníkem mistrovství Evropy.
Aktuálně jsou naše děvčata součástí reprezenatčního týmu.