MČR GYMNASTIKA CHLAPCI

O víkendu 17.-19.6.2022 proběhlo Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice mužů v
jednotlivých kategoriích + finálový závod.

V kategorii nejmladších žáků se zúčastnili- Matlocha, Volec, Bačinský a
Slouka – získali 7. místo v soutěži družstev.
Mladší žáci ve složení – Glotzmann, Pospíšil, Salvet a Eliášek skončili na
9. místě.
V kategorii starších žáků se umístilo družstvo na 5. místě ve složení Šindelka,
Krakeš, Kalovský a Neumann ( poslední dva jmenovaní v našem družstvu
hostovali z Rosic).

Nejlepšího výsledku dosáhl David Šindelka a to v závodě jednotlivců, kde se umístil na krásném druhém místě.
Taktéž se účastnil finálového závodu a to na kruzích (4. místo), přeskoku (2.místo),
bradlech (1. místo) a hrazdě (3.místo).

Jan Bartošovský se bohužel zranil a nemohl se zúčastnit tohoto závodu. Přejeme mu brzké uzdravení a rychlý návrat do závodní formy.

Všem gratulujeme k úspěchům a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

BRNĚNSKÝ POHÁR TEAMGYM

V sobotu 4.6. se konal v hale Morenda závod v TeamGymu.
Letos se závodu účastnilo 38 družstev, což je více jak 400 gymnastek a gymnastů.
Náš klub měl zastoupení v kategorii Junior I a v kategorii Junior II.
Pro dívky v kategorii Junior I to byl jejich první závod. Vyzkoušely si závodní atmosféru a posbíraly první zkušenosti ze závodů.
Děvčata z družstva Junior II (ve kterém byly ostřílené závodnice ale také i dívky, pro které byl tento závod premiérou) předvedla na všech třech nářadí povedený výkon a umístily se na krásném 1. místě.

Děvčatům i trenérkám gratulujeme.

ZÁVOD MČR ČESKÉ OBCE SOKOLSKÉ CHLAPCI

Dne 28.5. proběhlo na Sokole Brno I  finále MČR České obce sokolské, kterého
se mohli zúčastnit i nečlenové sokola.

V kategorii nejmladších žáků se umístilo družstvo ve složení Matlocha,
Volec, Slouka, Bačinský na 3.místě.
V jednotlivcích získal 3.místo Šimon Matlocha , 8.místo Jindra Volec.

V kategorii mladších žáků se v soutěži družstev kluci umístili na 6. místě
(Glotzmann, Pazdera, Eliášek, Pospíšil) a na 11. místě (Eliášek, Salvet,
Helia).
V jednotlivcích byl z našeho klubu nejlepší Jakub Pazdera na 13. místě.

Starší žáci – 1.místo získal David Šindelka , 4.místo Jan Bartošovský.
V soutěži družstev se umístili kluci na 2. místě, ač se jednalo o soutěž 2+1
závodník v družstvu.

Gratulujeme, děkujeme za reprezentaci klubu a držíme pěsti na MČR 17.6. v Brně.

ZÁVODY DÍVEK V BRNĚ A V ROŽNOVĚ

V sobotu 23.4.2022 se naše děvčata zůčastnila závodu Pink Cup  na Sokole Brno I, dvojboj bradla – prostná.
V kategorii VS4B získala 3.místo Michaela Kostková.
V kategorii VS0B se na 1.místě umístila Adéla Dufková a na 3.místě  Sofie Hastie.
Na umístění dalších děvčat se můžete podívat v sekci výsledky dívky.

Závody v Rožnově se uskutečnily 30.4.2022. Jednalo se o přátelský závod tří oddílů – TJ Rožnov pod Radhoštěm, TJ Sokol Vsetín a KSG Moravská Slavia Brno.
Kategorie I – žákyně 2014-2015 se na 3.místě umístila Zuzana Grůzová.
Kategorie II – žákyně 2013 se na 1.místě umístila Vendula Kavačová, na 2. místě Adéla Dufková.
Kategorie III – žákyně 2012 vybojovala 2.místo Michaela Kostková a 3. místo Vednula Geryková.
Kategorie IV – žákyně 2011 se na krásném druhém místě umístila Sára Kavačová.

Holkám moc gratulujeme  a přejeme mnoho úspěchů při dalších závodech.