ROK 2020

Vážení rodiče,
dovolte mi abych Vám napsal pár řádků..

Rok 2020 nás všechny překvapil. Nejprve pozastavení činnosti na jaře při první vlně pandemie, poté opětovné uzavření sportovišť na podzim. Necvičili jsme tolik, kolik bychom si přáli, řešili jsme otázky týkající se vrácení členských příspěvků tak, abychom k Vám byli co nejvíc fér a zároveň neohrozili chod a budoucnost našeho oddílu.
V neposlední řadě jsme také hledali cesty, jak zůstat s dětmi v kontaktu a zacvičit si třeba jen online.

Dlouhodobě se snažíme pracovat na modernizaci vybavení haly tak, aby děti měly co nejlepší podmínky pro trénování a aby bylo prostředí tělocvičny co nejpříjemnější. V tomto duchu jsme, navzdory pandemii COVID 19, pokračovali i v roce 2020 a pokračujeme i v roce letošním.

Rekonstrukce

  • kompletní rekonstrukce akrobatického sálu – nový mobiliář, osvětlení, doskok do strečové žíněnky, … (cca 500 000 Kč, dotace města Brna 250 000 Kč)

  • celková rekonstrukce obložení topení v tělocvičně – nové, užší, výkonnější radiátory a jejich obložení OSB deskami (cca 170 000 Kč)

  • nové ozvučení haly (60 000 Kč)

  • odstranění  vzduchotechniky v nářaďovně (investice města Brna).

    Na základě tohoto projektu nechal klub v nářaďovně odstranit hliníkové podhledy výměnou za sádrokartonové a následně byla místnost také nově vymalována. (cca 50 000 Kč)

Nákup

  • nafukovací akrobatická dráha Airtrack 15 m (150 000 Kč – dotace města Brna 125 000 Kč) 

  • další materiální vybavení – bosu stojan + 4 ks bosu, masážní válce,  rozkládací přeskokový stůl, stojany na magnezium apod   (90 000 Kč)

Stejně jako hala, tak i tábor v Říčkách si vyžaduje naši průběžnou péči a investice do údržby, které se ročně pohybují okolo 30–40 tisíc. V letošním roce se nám povedlo dokončit opravu všech šesti buněk a jejich vybavení a po čtyřiceti letech existence jsme udělali novou plechovou střechu WC.

Tělocvična je jako nová a nachystaná na návrat všech dětí a trenérů.
Moc děkujeme všem rodičům, kteří se rozhodli ponechat příspěvky za neodcvičené období jako sponzorský dar oddílu. Vážíme si toho a nabyté finance využijeme na další pomůcky a vybavení tělocvičny.

Děkujeme Vám všem za přízeň a těšíme se na další společné setkávání na Morendě.

S pozdravem

Mgr. Jiří Kostka, předseda klubu Moravská Slavia Brno